HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 16 TEMMUZ 2024, SALI

Eflanispor şampiyonluğu ilçesinde doyasıya kutladı

25.05.2024 21:37
Eflanispor şampiyonluğu ilçesinde doyasıya kutladı
Eflanispor şampiyonluğu ilçesinde doyasıya kutladı
Karabük'ü Bölgesel Amatör Ligi'nde (BAL) temsil edecek olan Eflanispor ilçesinde şampiyonluk kutladı.

İlçe girişinde davul zurna ile karşılanan Eflanispor ilçe içinde tezahürat, atkı ve bayraklarla şampiyonluk yürüyüşü yaptı. Eflanispor Karabük 1. Amatör Futbol Ligi'ni şampiyon olarak tamamlamasının ardından Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadyumu'nda oynanan BAL Play-Out maçında Safranboluspor'u uzatma devrelerinde 2-0 mağlup ederek BAL'da Karabük'ü temsil etmeye hak kazanmıştı.

İlçe merkezindeki şampiyonluk kutlamalarının ardından Eflanispor Uluyayla'ya çıkarak Eflani Ova Dernekleri'nin kendileri için verdikleri yemeğe katıldı. Yemeğin ardından takım Uluyayla'da bulunan göletin etrafında tezahüratlar yaptı.

Eflanispor Kulüp Başkanı İrfan Topçu şampiyonlukla ilgili olarak, "1953 yılında ilçe olmuş Eflani 71 yıllık tarihinde 2 bin nüfusuyla böyle ortak bir sevinç ve başarıyı çok fazla görmemiştir. Bu şampiyonluğun çok büyük önemi var" dedi.

Başkan Topçu, Eflanispor'un 21 yılın ardından liglere katıldığını belirterek, "İki yıldır amatör liglerde ses getirerek Eflani olarak şampiyon olduk ama BAL'da biz Karabük'ün takımıyız. Bu anlamda Karabük'ten herkesin bize destek olacağına inanıyorum. Bize ne kadar destek olursa biz de o kadar bu takımı daha yukarıları taşımak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" şeklinde konuştu.

Eflanispor kaptanı Gökhan Dereli ise bu şampiyonluk kutlamasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Eflani'de bizi güzel karşıladılar. Onlarla beraber vakit geçirdik. Sohbet ettik. İlçede bir tur atmanın ardından buraya Uluyayla'ya yemek organizasyonuna geldik. Şampiyonluğu daha güzel pekiştirdik. Şampiyonluk Eflani'ye çok yakıştı" ifadelerini kullandı.
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--

logo

   E-posta: bilgi(@)karabukilkhaber.com
Tüm hakları Karabük İlk haber adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr