HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 16 TEMMUZ 2024, SALI

Turizm için açılan Akçasu Deresi yosunla kaplandı

30.06.2024 17:59
Turizm için açılan Akçasu Deresi yosunla kaplandı
Turizm için açılan Akçasu Deresi yosunla kaplandı
UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde bulunan Akçasu Deresi yosun ile kaplandı ve kötü koku yaymaya başladı.

Tarihi çarşıdaki Cinci Han arkasında kalan Akçasu Deresi'nde kirlilik arttı. Yeşille kaplanan deredeki yosunların neden olduğu kötü kokular çevredekileri rahatsız etmeye başladı. Turizm için açılan dereye çöp de atıldığı görüldü.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Serdar Yorulmaz, "Bu derenin güzel olmasını temenni ederdik ama maalesef çok yosunlu ve zaman zaman koku yapıyor. Belediye Başkanımız burayı görmemiştir. Görse düzene sokulmasını sağlar. Çünkü güzelliğe önem veren biri" dedi. Bölgenin turistik açıdan önemli olduğunu ifade eden Yorulmaz, yosunlu derenin kötü bir görüntü oluşturduğunu söyledi.

Yorulmaz, derenin bir an önce temizlenmesini istedi.
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--

logo

   E-posta: bilgi(@)karabukilkhaber.com
Tüm hakları Karabük İlk haber adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr