HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 16 TEMMUZ 2024, SALI

Safranbolulu öğretmenler Hollanda’da eğitim aldı

01.07.2024 20:24
Safranbolulu öğretmenler Hollanda’da eğitim aldı
Safranbolulu öğretmenler Hollanda’da eğitim aldı
Safranbolu Atatürk Anadolu Lisesi öğretmenleri, Hollanda'da "Eko Okul Olurken Dijital Dünyaya Bakıyorum" Projesi çerçevesinde eğitim gördü.

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığınca yürütülmekte olan Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Kısa Dönemli Öğrenci ve Personel Hareketliliği faaliyeti çerçevesine 2023 yılı Teklif Çağrısı döneminde Safranbolu Atatürk Anadolu Lisesi tarafından sunulan "Eko Okul Olurken Dijital Dünyaya Bakıyorum" isimli proje hibe almaya hak kazandı. Proje dahilinde Mayıs ayında İtalya'nın Rimini şehrinde gerçekleştirilen öğrenci hareketliliğinden sonra 24-28 Haziran tarihleri arasında 7 öğretmen dijitalleşme üzerine işbaşı gözlem ve bir öğretmen öğretim görevlendirmesi faaliyeti için Hollanda'nın Amsterdam şehrine hareketlilik gerçekleştirerek faaliyetlerini tamamladı. Eğitimlerinin ardından sertifikalarını alan öğretmenler, eğitim uygulamalarını ilçedeki okullarda yaygınlaştırarak ilerleyen aşamalarda öğrencilerin de proje kapsamında Avrupa ülkelerinden eğitim almalarına liderlik edecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Said Nuri Odabaşoğlu, ilçede gerçekleştirilen birçok projenin öğrencilerin hem akademik hem bilimsel hem de sosyal gelişmelerine katkı sağladığının altını çizdi. Bu projelerin ilçede gelecek dönemlerde de artarak devam edeceğini belirten Odabaşoğlu, projede emeği geçen Okul Müdürü Şenol Çekinmez ve öğretmenleri tebrik etti.
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--

logo

   E-posta: bilgi(@)karabukilkhaber.com
Tüm hakları Karabük İlk haber adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr